Δευτέρα, 15 Απριλίου 2013

ΕΠΑΝΗΛΘΕ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΤΟ ΣΤΡΑΤΩΝΙ

Επιμέλεια: Μάνος Κατσαβαβάκης
Με την εκτός έδρας νίκη επί του Αίαντα Ευόσμου με 61-71 συνέχισε το Στρατώνι τις υποχρεώσεις του για το Πρωτάθλημα της Β' εθνικής μετά από 4 συνεχείς ήττες. Οι αθλητές του Δημήτρη Μύθου έκαναν καλό ξεκίνημα και προηγήθηκαν 17-21(10') αλλά οι γηπεδούχοι πήραν το ελαφρύ προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο(39-35). Από εκείνο το σημείο οι αθλητές μας έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και δέχτηκαν μόλις 2 τρίποντα στα επόμενα 14' πήγαν το σκορ στο 45-52 για να φτάσουμε στο τελικό 61-71. Επόμενος και τελευταίος αγώνας για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο τη Κυριακή (21/4,17.00) στην Αρναία με τον Ιωνικό Ν.Φιλαδέλφειας όπου με νίκη θα έχουμε μια ελπίδα για την 3η θέση, αφού έχει εξασφαλιστεί η 4η θέση και μαθηματικά. Αναλυτικά τα στοιχεία του αγώνα:

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ - ΣΤΡΑΤΩΝΙ 61-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ. , Φακίτσας
Δεκάλεπτα: 17-21, 39-35, 45-48, 61-71
Αίας Ευόσμου (Χατζούλης)
Άγγος , Δεμερτζής 2, Ηλιάδης 2, Τεπετίδης 15(1), Μαυρίδης 11, Γυμνόπουλος 11, Παπαβασιλείου 3(1), Σφέικος 4, Αμουτζιάς 3(1), Ντάλλης 5(1), Καρνάβας , Σταύρου 5
Τρίποντα: 4, Φάουλ: 27, Βολές: 15/22

Στρατώνι (Μύθου)
Πιπιλιάρης 8,Πεγιάς ,Καμήλαλης 1, Αρβανιτάκης ,Κοκολιός 16(1),Γράβας 2, Μόσχου 11(3), Μαυροματίδης 6 ,Κιγμέτογλου 15(1), Κουντουρατζόγλου 8, Δημάκος , Δασκαλόπουλος 4
Βολές: 28/32 , Δίποντα: , Τρίποντα: 5 , Φάουλ: 23 , Ριμπάουντ: , Ασσίστ: , Κλεψίματα: , Κοψίματα: , Λάθη: