Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου 2010

ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΩΝΙ

Μεγάλη εντός έδρας νίκη επί του Κένταυρου Καλλικράτειας με 88-75 , στο Χαλκιδικιώτικο ντέρμπι κορυφής σημείωσε το Στρατώνι. Οι αθλητές μας έκαναν ενα μουδιασμένο ξεκίνημα και έδωσαν την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν στο ημίχρονο με 37-41. Στο 2ο ημίχρονο οι αθλητές του Δημήτρη Μύθου έδειξαν μεγάλο πάθος και με εκπληκτική άμυνα προηγήθηκαν μέχρι και με 21 πόντους διαφορά (85-64, στο 37'). Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας παρέμεινε στην κορυφή και αύξησε την διαφορά στους 3 βαθμούς από τους διώκτες της και την επόμενη αγωνιστική θα αγωνιστεί εκτός έδρας με την Χαλκηδόνα στο μεγάλο ντέρμπι του Πρωταθλήματος.
Ο προπονητής και οι αθλητές της ομάδας αφιερώνουν την νίκη στους κατοίκους του Στρατωνίου και τους εύχονται να βρούν τη δύναμη να επουλώσουν τις πληγές τους το συντομότερο δυνατό.
Αναλυτικά τα στοιχεία του αγώνα: ...>>>>>>

ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ 88-75
Διαιτητές: Γκιουζέλης , Καρυπίδης
Δεκάλεπτα: 17-15, 37-41, 63-56, 88-75